Ako vyliečiť opar na perách? Skúste babské rady

admobil
ad desktop

Opar sa väčšinou objaví v tú najnevhodnejšiu chvíľu. Ako ho vyliečiť, keď nemáme po ruke zrovna žiadnu mastičku z lekárne? Vyskúšajte naše tipy, ako to zvládnuť aj bez nej.

Nedajte oparom šancu! Tieto nepríjemné citlivé miesta na ústach dokážu potrápiť aj malé deti. Keď raz majú v sebe tento vírus, tak ich bude prenasledovať už po celý život. Herpes alebo opar sa im objaví vždy, keď sa im zníži imunita a dostanú sa do kontaktu s neželanými spúšťačmi. I preto je veľmi dôležité zasiahnuť hneď, keď zacítite prvé svrbenie a zabránite tak jeho rozšíreniu a zhoršeniu stavu.

Prírodná liečba oparu

Existuje obrovské množstvo prírodných pomocníkov, ktoré nám v boji s oparom môžu pomôcť. Odporúča sa potierať peru strúčikom cesnaku alebo šťavou z cibule, ktorá pôsobí ako dezinfekcia. Hojivé účinky má potom med. Trochu kontroverzná je šťava z octu, ktorá opar síce nezahojí, ale obmedzí jeho ďalšie šírenie.

Dôležitý je aj vitamín B. Vitamín B nemusíte získať len formou tabliet. Ak dokážete zjesť čerstvé droždie, pripravte z neho pomazánku a takto do seba dostanete oveľa lepšiu pomoc. Druhou cestou je opäť jeho prikladanie priamo na herpes, ktoré navyše zamedzí aj jeho šíreniu a zväčšovaniu.

Pre boj s HSV je dôležité posilnenie imunity a prísun vitamínu C. Nájdete ho v citrusoch, červenej paprike a samozrejme v zelenine a ovocí všeobecne. Vhodné sú tiež obklady z medovky alebo jedlej sódy.

Prevarenú vodu zmiešajte s jedlou sódou, aby sa utvorila kaša, a tou potom postihnuté miesto natrite. Niektorí ľudia nedajú dopustiť na pomazanie oparu zubnou pastou, ktorá postihnuté miesto vysuší.

Liečba chladom

Tá pomáha najmä v začiatkoch, keď pociťujete prvé nepríjemnosti v oblasti pier. Keďže pri tomto probléme ide tiež v podstate o zápal, je nutné ho v začiatkoch potlačiť. A tak si na postihnuté miesto robte obklady s ľadom zabaleným v nejakej látke, aby to nebolo veľmi nepríjemné na dotyk. Keď sa vám aj potom herpes objaví, nebude tak veľký a rýchlejšie sa ho zbavíte.

h_UlkxqdTFyopJa7Y-QSQA-Zima-mraz-lad-ciapka-dreamstime

 

Ako zabrániť návratu herpesu

Na záver vám ponúkneme ešte zopár rád, pomocou ktorých by ste mali byť schopní zabrániť alebo aspoň výrazne zredukovať frekvenciu výskytu nepríjemných oparov.

    • Znížte si telesné pH
    • HSV vírusy obľubujú teplé, vlhké a kyslé prostredie. Ak sa u vás herpes často opakuje, je to možno aj v dôsledku vášho príliš nízkeho pH, čomu sa niekedy vraví acidóza.

yjfZC3pcT1jCJqypec9CTg-Herpes

Na neutralizáciu telesného pH vyskúšajte niektoré z nasledovných tipov:

  • Konzumujte menej potravín s vysokým glykemickým indexom ako napríklad zemiaky, pečivo, cestoviny a ďalšie obiloviny, ktoré znižujú pH.
  • Zvýšte konzumáciu ovocia a zeleniny tak, aby tvorili približne 35% z vášho kalorického príjmu.
  • Vyhýbajte sa konzumácii potravín s vysokým obsahom nezdravých tukov a spracovaných potravín. Tie môžu ťahať pH vášho tela smerom dole.
  • Majte dostatočný príjem alkalizujúcich minerálov ako horčík, vápnik a draslík v strave, prípadne užívajte tieto minerály vo forme doplnkov stravy (mnohé z nich sa nachádzajú práve v ovocí a zelenine).
  • Znížte príjem cukru a sladkostí, ako napríklad tie v sladených nealkoholických nápojoch alebo ďalšom nezdravom sladkom jedle.
  • Vyhýbajte sa vysoko fruktózovému sirupu vždy, keď sa to len dá.

AK SA VÁM PRÍSPEVOK PÁČIL, NEZABUDNITE ZANECHAŤ KOMENTÁR ➔