Kaviár zo spermií či vajíčko s plodom? Sedem pre nás extrémnych, pre niekoho tradičných jedál!

Black pudding. Na toto “čierne” jedlo môžeme natrafiť vo Veľkej Británii. Nanešťastie, s pudingom to nemá spoločné skoro nič. Ide o netradičnú, varenú salámu alebo klobásu, vyrobenú s použitím krvi. Britskí fajnšmekri si svoje upírske chúťky uspokojujú napríklad s jednoduchou varenou fazuľou.

Bosintang. Aj keď je pes braný ako najlepší priateľ človeka, v Severnej a Južnej Kórei to môže byť najlepšie chutiacim priateľom. V znepriatelených krajinách sa dá totiž dostať k polievke Bosintang, či ľudovo povedané, k polievke zo psa. I keď je to poriadne kruté, psy, o ktorých je reč, sú z druhu noranke (žltý pes) a sú chované na konzumáciu, podobne ako zvieratá v našich končinách. V polievke sú ešte výrazné perilové listy a aj napriek tlaku aktivistov si ju môžete objednať vo viac ako 6000 reštauráciách. No my by sme odolali!

Muktuk. Už v dobe ľadovej boli lovené veľryby za účelom konzumácie a inak tomu nie je ani v dnešnej dobe. Ulovená veľryba sa spracuje, no k jedlu sa podáva tá menej vábivá časť z nej. Maktuk je v skratke veľrybia koža pomazaná a niekedy zľahka opražená na čerstvom veľrybom tuku. Chuťou vraj pripomína lieskové orechy a je považovaná za mimoriadnu delikatesu.

AK SA VÁM PRÍSPEVOK PÁČIL, NEZABUDNITE ZANECHAŤ KOMENTÁR ➔