Po pive sa priberá, plechovkové je hnusné a ďalšie pivné mýty

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pivo

4. Dobré pivo musí byť priezračne číre

To, že je pivo zakalené, ešte neznamená, že je pokazené. Napríklad také nefiltrované pivo je naopak vyhľadávanou lahôdkou. Preto je chuťovo bohatšie a obsahuje aj viac vitamínov skupiny B a minerálov. Vyšší obsah minerálnych látok závisí na množstve prítomných kvasiniek.

5. Po pive sa priberá

Stalo sa už takým folklórom označovať pivo za vinníka zaoblených postáv. Lenže sám nápoj za to nemôže. Záleží skôr na tom, koľko ho denne vypijete a aký je váš denný príjem a výdaj kalórií. Je však pravda, že horké chmeľové látky obsiahnuté v pive podporujú trávenie a zvyšujú apetít. Takže sa vlastne priberá po jedle, ktoré človek povzbudený pitím piva zje. Pre zaujímavosť, energetická hodnota výčapného piva je len asi 130 kJ /100 ml, zatiaľ čo červené víno má dokonca 300 kJ/100 ml.

Keď to ale vezmete okolo a okolo, je celkom jedno, či to preháňate s pivom alebo s čokoládovými tortami – základom zdravého životného štýlu je skrátka umiernenosť.

6. Pivo sa musí piť jedine dobre vychladené

Mnoho milovníkov piva tvrdí, že ich obľúbený nápoj je najlepší silno studený. Záleží však na tom, aký typ zlatého moku si doprajete.

Napríklad ležiak alebo svetlé výčapné pivo by sa mali podávať pri teplote od 5 do 7 stupňov Celzia a niektoré špeciály sa servírujú aj pri vyšších teplotách.

Špeciálnou kategóriou je potom pivný svařák – v Poľsku mu hovoria piwo Grzan – pripravovaný s medom a korením. Z toho sa doslova dymí.

7. Pivo z plechovky nie je dobré

Medzi pivármi stále prevláda názor, že najlepšie pivo je točené alebo vo fľaši, nad tým plechovkovým mnoho z nich opovržlivo máva rukou. Pritom, ak ide o spôsob balenia, je plechovka úplným ideálom.

Okrem toho, že dovedie zďaleka najlepšie uchrániť svoj obsah ako pred slnečným svetlom, tak pred prístupom kyslíka, je navyše o polovicu ľahšia ako čapované v krígľoch a tiež zaberie menej miesta, takže doprava je oveľa efektívnejšia a ekologickejšia.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pivo

AK SA VÁM PRÍSPEVOK PÁČIL, NEZABUDNITE ZANECHAŤ KOMENTÁR ➔