Rakytník rešetliakový – rastlina budúcnosti

 

Rakytník rešetliakový je známy liečebnými a hojivými účinkami, ide o vysoko efektívny regeneračný prostriedok. Výrobky z neho sú vhodné pre vonkajšieaj vnútorné použitie a užívať ich môžu deti, dospelí i seniori. Konzumácia rakytníka posilňuje obranyschopnosť organizmu, užíva sa ako prevencia proti chrípkam a mnohým ďalším infekčným ochoreniam.

Rakytník rešetliakový má blahodárne účinky na funkciu pečene, tráviaceho ústrojenstva i pľúc, reguluje krvný obeh a má pozitívny vplyv na krvotvorbu. Zamedzuje ťažkostiam s reumatizmom. Má aj čistiacu funkciu, takže dokáže zbaviť organizmus nežiaducich látok a je možné ho používať aj pri detoxikácii.

Vo forme oleja a mastí pomáha bojovať s najrôznejšími ochoreniami kože, ako sú ekzémy, akné, popáleniny alebo omrzliny. Užívaním rakytníka sa zvyšuje odolnosť voči stresu.

 

Z bobuliek rakytníka sa najčastejšie vyrába rakytníkový balzam, krém, olej, šťava a sirup, ale rastlinu je možné využiť aj na prípravu rôznych marmelád, kompótov či likérov. Výrobky z rakytníka rešetliakového možno bez problémov užívať nárazovo aj dlhodobo, vo forme liečebných kúr.

Skúste tento poklad využiť aj vy a neoľutujete !

AK SA VÁM PRÍSPEVOK PÁČIL, NEZABUDNITE ZANECHAŤ KOMENTÁR ➔